Celem imprezy jest popularyzacja zespołowych form tanecznych, walorów artystycznych i wychowawczych. Przegląd służy też wymianie doświadczeń w zakresie pracy z zespołami tanecznymi. W przeglądzie mogą wziąć udział: formacje i mini formacje, które działają w szkołach, domach kultury, klubach tanecznych, szkołach tańca i innych placówkach kultury i oświaty. Na przestrzeni lat „Tańcowadła” stały się przestrzenią, która integruje środowisko tancerzy, instruktorów oraz choreografów.
- Nasza impreza ma już blisko 30-letnią tradycję – mówi Katarzyna Kamińska z Domu Kultury w Ozimku. – I nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony tancerzy i choreografów, co jest dla nas powodem do radości i dumy. Tym bardziej, że w Polsce organizowanych jest wiele przeglądów i konkursów tanecznych. My jesteśmy doceniani za organizację oraz atmosferę naszego wydarzenia. Zawodnicy dobrze się u nas czują i chętnie wracają. Dysponujemy też sceną teatralną, co dodaje przeglądowi artystycznej magii. Nie jest to hala sportowa, ale przestrzeń artystyczna z prawdziwego zdarzenia.
Podczas dwudniowej imprezy zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: dziecięca: do 11 lat (rocznik 2014 i młodsze), młodzieżowa: 12 - 15 lat (rocznik: 2013- 2010), młodzież starsza: 16 i więcej lat (rocznik 2009 i starsza) oraz + 30 (rocznik 1995 i starsi). Tancerze prezentowali się w takich kategoriach jak show dance, street dance, cheerleaderki, taniec współczesny oraz inne formy tańca.
Konkurs składał się z dwóch części. Pierwszą były „promocje”, podczas której prezentowały się zespoły, które dopiero zaczynają swoją przygodę w „Tańcowadłach”. Występy uczestników, jak co roku, oceniało profesjonalne jury. W tym roku byli to Karolina Stopińska, Radomir Bachar i Mateusz Szczygielski.
Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 17 kwietnia - e-wydanie dostępne tutaj.
Napisz komentarz
Komentarze