Radni przyjęli uchwałę, dotyczącą określenia szczegółowego trybu i harmonogramu opracowania projektu Strategii Rozwoju Gminy Prószków na lata 2025 – 2030, w tym trybu konsultacji.
Na prace związane z przygotowaniem projektu Strategii Rozwoju Gminy Prószków na lata 2025-2030 składają się m.in. opracowanie diagnozy sytuacji społecznej, gospodarczej i przestrzennej gminy i wynikających z niej wniosków. Później zostaną wypracowane założenia programowe Strategii Rozwoju Gminy Prószków na lata 2025-2030, w tym określenie celów i kierunków działań oraz oczekiwanych rezultatów i wskaźników. Dokument będzie zawierał rekomendacje, jeśli chodzi o kształtowanie i prowadzenie polityki przestrzennej na terenie gminy. Znajdą się w niej informacje o obszarach ważnych strategicznie, postrzegane z punktu widzenia gminy jak i województwa opolskiego.
Określone w strategii zasady, cele oraz działania na rzecz rozwoju gminy będą stanowić wytyczne dla innych dokumentów wykonawczych w gminie. Powinny być bazą i punktem wyjścia do realizacji zadań w perspektywie wieloletniej.
Przyjęto też program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Prószków w 2025 roku.
Radni debatowali też nad rozpatrzeniem petycji w sprawie dodania niemieckiego odpowiednika nazwy do istniejącego „Ronda Królewskiej Akademii Rolniczej w Prószkowie”. Jej autorzy postulowali o dołożenie do niej określenia w języku niemieckim w brzmieniu „Landwirtschaftliche Akademie Proskau”. Powoływano się na prószkowskie dziedzictwo historyczne.
Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 3 kwietnia - e-wydanie dostępne tutaj.
Napisz komentarz
Komentarze