Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 19 kwietnia 2025 22:12
Przeczytaj:
Reklama https://partner-projekt.pl/
Reklama https://www.instagram.com/pani.prowadzaca/
Opolskie placówki medyczne otrzymują wsparcie z funduszy UE

Opolskie przychodnie z unijnym wsparciem – dotacje dla medycznych placówek

W lutym 2025 roku Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował listę przychodni medycznych, które otrzymają wsparcie z funduszy unijnych. Wśród beneficjentów programu znalazły się placówki z Opola i powiatu opolskiego, które dzięki dotacjom poprawią jakość usług medycznych oraz zainwestują w nowoczesny sprzęt.
Opolskie przychodnie z unijnym wsparciem – dotacje dla medycznych placówek

Trzy placówki medyczne działające na co dzień na terenie powiatu opolskiego oraz cztery z Opola znalazły się na opublikowanej 5 lutego przez Narodowy Fundusz Zdrowia liście pozytywnie ocenionych wniosków na wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej. 

NZOZ Vita-Med s.c. Ewa Krauze-Blaumann, Piotr Blaumann z Chróściny,  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej z Łubnian, Praktyka Lekarska Adama Kardysia z Turawy oraz Optima Medycyna S.A. z Opola, Centrum Zdrowia w Opolu Sp. z o.o.,  NZOZ „Vita” Okos, Horbowy-Hordyńska Spółka Partnerska Lekarzy z Opola i opolski Szpital Wojskowy z Przychodnią SPZOZ otrzymają finansowe wsparcie podobnie jak ponad 1800 przychodni i gabinetów medycznych z całej Polski. 

- To największy program finansowany z funduszy europejskich dla podstawowej opieki zdrowotnej w historii – mówiła podczas konferencji ministra zdrowia Izabela Leszczyna. – Dzięki tym funduszom pacjenci będą czuli się bardziej komfortowo, gabinety będą lepiej wyposażone, a ośrodki – szczególnie te małe – będą mogły poprawić jakość usług w zakresie cyfryzacji – wyliczała ministra.

Pozyskane przez placówki medyczne środki unijne będzie można wydać na trzy kategorie kosztów. Pierwsza grupa to sprzęt medyczny (np. aparaty USG, holtery, sprzęt niezbędny do diagnostyki w domu pacjenta), druga grupa to sprzęt IT (m.in. oprogramowanie do realizacji opieki koordynowanej, komputery, serwery, centralki telefoniczne do obsługi połączeń od pacjentów), a trzecia grupa dotyczy prac budowlanych związanych np. z poprawą infrastruktury przychodni.

Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 13 lutego - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama