Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 18:13
Przeczytaj:
Reklama https://www.facebook.com/people/Autolux/100089368071233/
Reklama http://www.isdmsolution.pl/

Spotkanie bogate we wspomnienia

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnowie Opolskim  odbyło się spotkanie ze Zbigniewem Jackowskim, autorem książki pt. „W stulecie powstania kościoła w Przyworach. Zapomniana historia”. Nie brakowało wspomnień, wzruszeń, a także informacji związanych z pisaniem książki.
Spotkanie bogate we wspomnienia

Źródło: GBP w Tarnowie Opolskim

Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania książki o przyworskim kościele. Zrobił to sam autor. Opowiedział o inspiracjach i motywacjach, które skłoniły go do napisania tej publikacji oraz o głównym przesłaniu, czyli uczczeniu jubileuszu 100-lecia kościoła w Przyworach. Autor podzielił się informacjami na temat swojego procesu pisania, opowiedział o źródłach, z których korzystał oraz o trudnościach, które napotkał podczas pracy nad tekstem.

Po szczegółowym omówieniu publikacji Zbigniew Jackowski skierował kilka pytań dotyczących wsi Przywory do zgromadzonych. Czytelnicy także mieli możliwość zadać pytanie autorowi na temat książki oraz ludzi w niej opisanych. Informacjami na temat przyworskiego kościoła podzieliła się uczestnicząca w spotkaniu Łucja Malik. Pokazała również stare fotografie przedstawiające obrządki kościelne z minionej epoki. Z kolei Maria Stolc i Maria Bursy opowiedziały o starym cmentarzu przy ul. Wiejskiej 55, który w wieku XIX był miejscem pochówku małych dzieci (noworodków). Historię powstania dworca PKP w Przyworach przybliżyła natomiast Maria Janicka. Przekazane informacje zasłyszała od swojego nieżyjącego już dziadka.

Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 12 października - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:29Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:26Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: KokoTreść komentarza: No i....sprawa ucichła...🤷‍♀️Data dodania komentarza: 26.09.2024, 18:23Źródło komentarza: Dramatyczne odkrycie w Suchym Borze: zwłoki znaleziono w lesieAutor komentarza: GCTreść komentarza: Ważna jednostka w systemie Ratownictawa i Ochrony PPOŻ. Oddani Strażacy z szefem Teodorem na czele. Trzeba im pomócData dodania komentarza: 18.08.2024, 23:23Źródło komentarza: Zbierają na nowy wózAutor komentarza: AnonimTreść komentarza: Skąd on miał młotek? Jeśli przyniósł ze sobą to musiał tam iść z zamiarem zabicia..Data dodania komentarza: 30.07.2024, 00:00Źródło komentarza: Zabił prostytutkę młotkiem i uciekłAutor komentarza: tulowiczaninTreść komentarza: Proponuję zapoznać się z faktami, sprawa została nagłośniona na FB, i wyjaśniona w ciągu 1 dnia dzięki wytężonej pracy pracowników tutejszego ZGKIM, PZW jeżeli jest zarządcą tego terenu powinno samo zadbać o stan tego środowiska nie licząc na postronne osoby, natomiast miejsce wypływu nie znajduje się w środku miejscowości przy głównej drodze tylko na peryferiach miasta przy wylocie podrzędnej drogi.Tworzenie wydumanych sensacji, a nie rzetelne dziennikarstwoData dodania komentarza: 27.06.2024, 20:26Źródło komentarza: Staw zatruty ściekami
Reklama
Reklama