Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 16:23
Przeczytaj:
Reklama https://www.facebook.com/profile.php?id=100071770661293
Reklama http://www.budopap.pl/

Dziękowali za plony

W tym roku gospodarzem gminnych dożynek było sołectwo Chrząszczyce. Uroczystości zostały połączone z jubileuszem 100-lecia kościoła pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Chrząszczycach. Wzięły w nich udział delegacje ze wszystkich sołectw oraz Prószkowa.
Dziękowali za plony

Gminne dożynki trwały dwa dni. Pierwszego dnia odbyła się zabawa taneczna. Na niedzielę zaplanowano główne uroczystości. Zaczęły się one od mszy świętej w kościele parafialnym w Chrząszczycach. Nie zabrakło tradycyjnego korowodu. Jego uczestnicy wyruszyli w kierunku boiska sportowego, gdzie wzięli udział w biesiadzie dożynkowej. W orszaku można było zobaczyć zaprzęgi konne, traktory czy motocykle. Przedstawiciele sołectw wykazali się pomysłowością, kreatywnością oraz poczuciem humoru. 

Tradycyjnie odbył się konkurs koron żniwnych, w których wszystkie sołectwa zajęły pierwsze miejsca. Wśród zaprezentowanych koron wyróżniała się m.in. praca wykonana przez mieszkańców Źlinic. Na koronie pojawiły się nawiązania do czterech pór roku. Można było też zobaczyć dzieło sołectwa Zimnice Wielkie, które otrzymało wyróżnienie podczas wojewódzkich dożynek w Polskiej Nowej Wsi. Z kolei dla sołtysów zorganizowano okolicznościowy konkurs, podczas którego rywalizowali w dwóch konkurencjach. 

Podczas wydarzenia wręczono podziękowania dla mieszkańców gminy. Warto przypomnieć, że w tamtym roku podczas dożynek doceniono zaangażowanie mieszkańców, którzy pomagali uchodźcom z Ukrainy. W tym roku doceniono osoby zasłużone dla kultury gminy Prószków. 

 Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 14 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:29Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:26Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: KokoTreść komentarza: No i....sprawa ucichła...🤷‍♀️Data dodania komentarza: 26.09.2024, 18:23Źródło komentarza: Dramatyczne odkrycie w Suchym Borze: zwłoki znaleziono w lesieAutor komentarza: GCTreść komentarza: Ważna jednostka w systemie Ratownictawa i Ochrony PPOŻ. Oddani Strażacy z szefem Teodorem na czele. Trzeba im pomócData dodania komentarza: 18.08.2024, 23:23Źródło komentarza: Zbierają na nowy wózAutor komentarza: AnonimTreść komentarza: Skąd on miał młotek? Jeśli przyniósł ze sobą to musiał tam iść z zamiarem zabicia..Data dodania komentarza: 30.07.2024, 00:00Źródło komentarza: Zabił prostytutkę młotkiem i uciekłAutor komentarza: tulowiczaninTreść komentarza: Proponuję zapoznać się z faktami, sprawa została nagłośniona na FB, i wyjaśniona w ciągu 1 dnia dzięki wytężonej pracy pracowników tutejszego ZGKIM, PZW jeżeli jest zarządcą tego terenu powinno samo zadbać o stan tego środowiska nie licząc na postronne osoby, natomiast miejsce wypływu nie znajduje się w środku miejscowości przy głównej drodze tylko na peryferiach miasta przy wylocie podrzędnej drogi.Tworzenie wydumanych sensacji, a nie rzetelne dziennikarstwoData dodania komentarza: 27.06.2024, 20:26Źródło komentarza: Staw zatruty ściekami
Reklama
Reklama