Stypendium jest przeznaczone na stworzenie pierwszego „Ligockiego Repozytorium Pieśni Ludowej”. To artystyczne przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z członkami zespołu.
- Przyjąłem zasadę, że archiwizujemy pieśni poprzez dźwiękową rejestrację – wyjaśnia Przemysław Ślusarczyk. - W repozytorium umieszczamy utwory bez nadmiernej obróbki. Udało się zebrać ponad 20 pieśni typowych dla Ligoty Prószkowskiej lub pochodzących z obszaru przylegającego do tej wsi. Wszystkie pieśni są wykonywane a cappella. Oprócz dźwiękowego zapisu pieśni w repozytorium są też m.in. fotograficzne prezentacje członkiń zespołu czy odnośnik do strony internetowej grupy.
Zgodnie z harmonogramem realizacja projektu zakończy się w październiku. Jednak repozytorium pieśni ludowej będzie się dalej rozwijać.
- Jeśli pojawią się kolejne pieśni, to będziemy starali się je dokładać do tego muzycznego zbioru – mówi Przemysław Ślusarczyk. – Tak więc ten muzyczny projekt będzie dalej trwał.
Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 10 sierpnia - e-wydanie dostępne tutaj.
Napisz komentarz
Komentarze