Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 11:37
Przeczytaj:
Reklama https://pebit.pl/
Reklama https://www.wirtualnaprosperita.pl/

Przede wszystkim ekologia

Przedstawiciele samorządów członkowskich wzięli udział w obchodach 15-lecia Związku Międzygminnego „Czysty Region”. Podczas jubileuszowej konferencji podsumowującej projekt „Odpady jako cenny surowiec” wyróżniona została gmina Tarnów Opolski. Statuetkę za największą ilość kompostowników na terenie gminy odebrał wójt Krzysztof Mutz.
Przede wszystkim ekologia

Konferencja odbyła się 15 czerwca w Kędzierzynie-Koźlu. Rozpoczęła ją przewodnicząca zarządu związku Czysty Region Karina Kacperczyk. Na spotkaniu podkreślona została rola związku w kształtowaniu systemu gospodarki odpadami w regionie. 

Wręczono także ekostatuetki w różnych kategoriach w zakresie gospodarowania odpadami przez poszczególne gminy. Nagrody zostały przyznane na podstawie prowadzonej stałej analizy. Za selektywną zbiórkę papieru nagrodę przyznano gminom Kędzierzyn-Koźle oraz Zdzieszowice. Za zbiórkę szkła wyróżnione zostały gminy Kolonowskie i Reńska Wieś. Statuetkami za zbiórkę metali i tworzyw sztucznych w przeliczeniu na jednego mieszkańca nagrodzono gminy Pawłowiczki oraz Walce. W kategorii zbiórki bioodpadów wyróżniono gminy Leśnica, Cisek i Izbicko. Najlepiej kompostującymi gminami, czyli posiadającymi największą ilość kompostowników w stosunku do liczby mieszkańców, okazały się Dobrodzień oraz Tarnów Opolski. Za efektywną segregację nagrodę otrzymały gminy Ujazd i Polska Cerekiew. Najwyższym poziomem recyklingu za 2022 rok poszczycić się może gmina Gogolin. 

W spotkaniu udział wzięli m.in.: członek zarządu województwa opolskiego Antoni Konopka, radna sejmiku wojewódzkiego Brygida Kolenda-Łabuś, radny sejmiku wojewódzkiego Robert Węgrzyn, wójt gminy Tarnów Opolski Krzysztof Mutz, zastępca wójta Magdalena Chudowska oraz wójtowie i burmistrzowie gmin wchodzących w skład związku Czysty Region. 

Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 22 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:29Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:26Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: KokoTreść komentarza: No i....sprawa ucichła...🤷‍♀️Data dodania komentarza: 26.09.2024, 18:23Źródło komentarza: Dramatyczne odkrycie w Suchym Borze: zwłoki znaleziono w lesieAutor komentarza: GCTreść komentarza: Ważna jednostka w systemie Ratownictawa i Ochrony PPOŻ. Oddani Strażacy z szefem Teodorem na czele. Trzeba im pomócData dodania komentarza: 18.08.2024, 23:23Źródło komentarza: Zbierają na nowy wózAutor komentarza: AnonimTreść komentarza: Skąd on miał młotek? Jeśli przyniósł ze sobą to musiał tam iść z zamiarem zabicia..Data dodania komentarza: 30.07.2024, 00:00Źródło komentarza: Zabił prostytutkę młotkiem i uciekłAutor komentarza: tulowiczaninTreść komentarza: Proponuję zapoznać się z faktami, sprawa została nagłośniona na FB, i wyjaśniona w ciągu 1 dnia dzięki wytężonej pracy pracowników tutejszego ZGKIM, PZW jeżeli jest zarządcą tego terenu powinno samo zadbać o stan tego środowiska nie licząc na postronne osoby, natomiast miejsce wypływu nie znajduje się w środku miejscowości przy głównej drodze tylko na peryferiach miasta przy wylocie podrzędnej drogi.Tworzenie wydumanych sensacji, a nie rzetelne dziennikarstwoData dodania komentarza: 27.06.2024, 20:26Źródło komentarza: Staw zatruty ściekami
Reklama
Reklama