Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 07:19
Przeczytaj:
Reklama https://www.facebook.com/profile.php?id=100031786016437
Reklama https://www.wirtualnaprosperita.pl/

Niebawem Dni Opola

Tegoroczne święto miasta upłynie pod znakiem jubileuszu 60-lecia Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Będzie to okazja, by wspomnieć wielkie gwiazdy i wspaniałe chwile minionych festiwali. Koncerty, wystawy, spotkania z artystami, nowe gwiazdy w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki, a także mnóstwo wydarzeń dla najmłodszych. Wszystko już od 19 do 21 maja.
Niebawem Dni Opola

Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w sobotę 20 maja przygotowało dla wszystkich fanów Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika nie lada niespodziankę – koncert „Obywatele Republiki”. Bilety w cenie 50 zł można nabyć w kasie NCPP.

Dzień później, w niedzielę 21 maja, na opolskim rynku uhonorowana zostanie Agnieszka Osiecka. Po rzeźbie na Wzgórzu Uniwersyteckim ta wyjątkowa poetka i autorka tekstów kultowych piosenek zostanie upamiętniona również gwiazdą w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni tradycyjnie Akademicki Chór Politechniki Opolskiej pod dyrekcją Ludmiły Wocial-Zawadzkiej. To będzie idealny wstęp do tego, co zaplanowano na popołudnie.  Opolanie będą mogli spotkać się z córką poetki Agatą Passent. Później rozpocznie się koncert zespołu Raz Dwa Trzy „Czy te oczy mogą kłamać: Piosenki Agnieszki Osieckiej” z niezapomnianymi autorskimi aranżacjami utworów poetki.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie można zobaczyć, jak zmieniało się Opole na przestrzeni 60 lat. Na wystawie zostaną zaprezentowane zdjęcia, których autorami są Ryszard Łabus i Jerzy Stemplewski – wybitni opolscy fotograficy, którzy przez dziesięciolecia dokumentowali najważniejsze wydarzenia Opola. Unikatowe fotografie pochodzą z prywatnych archiwów autorów i ukazują historię opolskiego festiwalu.

Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 18 maja - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:29Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:26Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: KokoTreść komentarza: No i....sprawa ucichła...🤷‍♀️Data dodania komentarza: 26.09.2024, 18:23Źródło komentarza: Dramatyczne odkrycie w Suchym Borze: zwłoki znaleziono w lesieAutor komentarza: GCTreść komentarza: Ważna jednostka w systemie Ratownictawa i Ochrony PPOŻ. Oddani Strażacy z szefem Teodorem na czele. Trzeba im pomócData dodania komentarza: 18.08.2024, 23:23Źródło komentarza: Zbierają na nowy wózAutor komentarza: AnonimTreść komentarza: Skąd on miał młotek? Jeśli przyniósł ze sobą to musiał tam iść z zamiarem zabicia..Data dodania komentarza: 30.07.2024, 00:00Źródło komentarza: Zabił prostytutkę młotkiem i uciekłAutor komentarza: tulowiczaninTreść komentarza: Proponuję zapoznać się z faktami, sprawa została nagłośniona na FB, i wyjaśniona w ciągu 1 dnia dzięki wytężonej pracy pracowników tutejszego ZGKIM, PZW jeżeli jest zarządcą tego terenu powinno samo zadbać o stan tego środowiska nie licząc na postronne osoby, natomiast miejsce wypływu nie znajduje się w środku miejscowości przy głównej drodze tylko na peryferiach miasta przy wylocie podrzędnej drogi.Tworzenie wydumanych sensacji, a nie rzetelne dziennikarstwoData dodania komentarza: 27.06.2024, 20:26Źródło komentarza: Staw zatruty ściekami
Reklama
Reklama