Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 listopada 2024 16:02
Przeczytaj:
Reklama https://www.facebook.com/profile.php?id=100031786016437
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Moda na rękodzielnictwo

W Publicznej Szkole Podstawowej w Prószkowie coraz częściej na korytarzach można spotkać uczniów, którzy w rękach trzymają nie telefony komórkowe, a szydełka. W ich plecakach można też znaleźć różnego rodzaju włóczki. Osobami, dzięki którym udało się im przyswoić rękodzielnicze umiejętności, są nauczycielki pracujące w tej placówce.
Moda na rękodzielnictwo

Źródło: Katarzyna Nocoń

Elżbieta Tokarska-Wydrych jest nauczycielką języka polskiego i wychowawczynią klasy Va. Od lat interesuje się szydełkowaniem i robieniem na drutach. Pandemia była czasem, gdy zintensyfikowała swoje rękodzielnicze działania. Robiła na szydełku różne rzeczy, ale najwięcej powstało w tym okresie czapek.

- Rękodzieło pomaga wyciszyć się i jest formą miłego spędzenia wolnego czasu – mówi nauczycielka. - Gdy dzieło jest skończone, pojawia się satysfakcja. A to wzmacnia poczucie własnej wartości i dodaje pewności siebie. Pomyślałam, że może warto spróbować zainteresować szydełkowaniem uczniów z mojej klasy.

Jak się okazało, ten pomysł był strzałem w dziesiątkę. Uczennicom nie tylko z klas Va i VI przypadł do gustu ten rodzaj rękodzielnictwa. Zaczynano od nauki podstawowych ściegów i tworzenia najprostszych wzorów. Aktualnie wykonują już torebki, serwetki, ozdoby czy kamizelki. Są też osoby, które uczą się robienia na drutach. Nauczycielka z prószkowskiej podstawówki przyznaje, że stara się w miarę możliwości systematycznie spotykać z uczennicami, które chcą szlifować umiejętności szydełkowania. 

- Dla dzieci robótki ręczne są szczególnie rozwijające, atrakcyjne i odciągające od przysłowiowego telefonu komórkowego – tłumaczy Elżbieta Tokarska-Wydrych. – To także okazja, aby poznać uczennice naszej szkoły od innej strony.

Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 13 kwietnia - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:29Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:26Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: KokoTreść komentarza: No i....sprawa ucichła...🤷‍♀️Data dodania komentarza: 26.09.2024, 18:23Źródło komentarza: Dramatyczne odkrycie w Suchym Borze: zwłoki znaleziono w lesieAutor komentarza: GCTreść komentarza: Ważna jednostka w systemie Ratownictawa i Ochrony PPOŻ. Oddani Strażacy z szefem Teodorem na czele. Trzeba im pomócData dodania komentarza: 18.08.2024, 23:23Źródło komentarza: Zbierają na nowy wózAutor komentarza: AnonimTreść komentarza: Skąd on miał młotek? Jeśli przyniósł ze sobą to musiał tam iść z zamiarem zabicia..Data dodania komentarza: 30.07.2024, 00:00Źródło komentarza: Zabił prostytutkę młotkiem i uciekłAutor komentarza: tulowiczaninTreść komentarza: Proponuję zapoznać się z faktami, sprawa została nagłośniona na FB, i wyjaśniona w ciągu 1 dnia dzięki wytężonej pracy pracowników tutejszego ZGKIM, PZW jeżeli jest zarządcą tego terenu powinno samo zadbać o stan tego środowiska nie licząc na postronne osoby, natomiast miejsce wypływu nie znajduje się w środku miejscowości przy głównej drodze tylko na peryferiach miasta przy wylocie podrzędnej drogi.Tworzenie wydumanych sensacji, a nie rzetelne dziennikarstwoData dodania komentarza: 27.06.2024, 20:26Źródło komentarza: Staw zatruty ściekami
Reklama
Reklama