Celem Opolskiego Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Avi” jest leczenie dzikich zwierząt i umożliwienie im powrotu do naturalnego środowiska. Prószkowski samorząd już po raz drugi podpisał porozumienie z łubniańską organizacją. Obejmuje ono leczenie i rehabilitację zwierząt znalezionych na terenie gminy. Warto zaznaczyć, że centrum pomocy dzikim zwierzętom pełni całodobowe dyżury.
- Pierwsze porozumienie zostało zawarte na 2022 rok – mówi Marta Węgrzyn z fundacji Avi z Łubnian. – W tym czasie zabraliśmy z terenu gminy Prószków dwa jenoty oraz dwa jeże. Zgłoszono też czaplę, ale ptaka nie udało się odłowić. Wcześniej, czyli w 2021 roku, wspomogliśmy samorząd konsultacjami dotyczącymi małych boćków z Przysieczy. Po zabraniu z gniazda przebywały w naszym ośrodku. Cieszę się, że ta współpraca bardzo dobrze się układa i interwencje są odpowiednio przeprowadzane. Jako specjaliści od dzikich zwierząt staramy się też edukować mieszkańców. To bardzo ważne, aby ludzie rozumieli sens naszej pracy.
Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 9 lutego - e-wydanie dostępne tutaj.
Napisz komentarz
Komentarze