Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna obejmowała postępowanie w stanach zagrożenia życia wraz z omówieniem zasad resuscytacji krążeniowo-oddechowej u noworodka, dziecka oraz osoby dorosłej. Podczas szkolenia wykorzystano automatyczny defibrylator zewnętrzny AED, w którym sieć na terenie gminy jest systematycznie rozbudowywana. Uczestnicy zgodnie z wydawanymi przez sprzęt komunikatami, mogli przeprowadzić ćwiczenia praktyczne polegające na prawidłowym umieszczeniu elektrod na osobie poszkodowanej oraz resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie szkoleniowym.
Czas odgrywa jedną z najważniejszych ról w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia. Pierwsza pomoc przedmedyczna udzielona prawidłowo i w jak najkrótszym czasie od zdarzenia, zwiększa szanse poszkodowanego na przeżycie, dlatego tak istotna jest wiedza, jak pomóc potrzebującej osobie przed przyjazdem wykwalifikowanych służb medycznych.
Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 6 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.
Napisz komentarz
Komentarze