Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 14:21
Przeczytaj:
Reklama https://pebit.pl/
Reklama http://www.budopap.pl/

Narodowe Święto Niepodległości w Grodźcu

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Grodźcu rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny. Licznie zgromadzeni mieszkańcy wraz z pocztem sztandarowym szkoły podstawowej po mszy świętej udali się na cmentarz parafialny, gdzie pod Pomnikiem Ofiar Wojen z Parafii Grodziec w sposób uroczysty odśpiewano hymn narodowy. Słowo do zgromadzonych przekazali w imieniu Burmistrza Ozimka i swoim Sekretarz Gminy Barbara Durkalec, sołtys Grodźca Zdzisław Adamski oraz prezes Stowarzyszenia Nasz Grodziec Łucja Furman. Delegacje złożyły pod pomnikiem symboliczne kwiaty.
Narodowe Święto Niepodległości w Grodźcu

Źródło: UGiM Ozimek

We wczesnych godzinach popołudniowych pod Pomnikiem Wypędzonych z Kresów zebrała się grupa cyklistów, którzy zaopatrzeni w biało-czerwone flagi i opaski wyruszyli w rajd rowerowy upamiętniający to tak ważne dla Polaków święto. Dystans nie był duży, trasa zaplanowana była na około 30 km. Organizatorom zależało na turystycznym, spokojnym tempie, aby wszyscy uczestnicy rajdu mogli poprzez aktywność fizyczną włączyć się do obchodów związanych z rocznicą odzyskania przez Polskę suwerenności.

Wieczorem mieszkańcy spotkali się w świetlicy wiejskiej przy blasku świec, by w szacunku i z godnością odśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego” i wysłuchać słów „Roty”. Po obejrzeniu krótkiego występu artystycznego w wykonaniu harcerzy, zuchów i zaproszonych gości nastąpiło wspólne śpiewanie dobrze wszystkim znanych pieśni patriotycznych. Zgromadzeni mogli zapoznać się też z ekspozycją broni oraz porozmawiać z członkami Ligi Obrony Kraju. 

Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 17 listopada - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:29Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:26Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: KokoTreść komentarza: No i....sprawa ucichła...🤷‍♀️Data dodania komentarza: 26.09.2024, 18:23Źródło komentarza: Dramatyczne odkrycie w Suchym Borze: zwłoki znaleziono w lesieAutor komentarza: GCTreść komentarza: Ważna jednostka w systemie Ratownictawa i Ochrony PPOŻ. Oddani Strażacy z szefem Teodorem na czele. Trzeba im pomócData dodania komentarza: 18.08.2024, 23:23Źródło komentarza: Zbierają na nowy wózAutor komentarza: AnonimTreść komentarza: Skąd on miał młotek? Jeśli przyniósł ze sobą to musiał tam iść z zamiarem zabicia..Data dodania komentarza: 30.07.2024, 00:00Źródło komentarza: Zabił prostytutkę młotkiem i uciekłAutor komentarza: tulowiczaninTreść komentarza: Proponuję zapoznać się z faktami, sprawa została nagłośniona na FB, i wyjaśniona w ciągu 1 dnia dzięki wytężonej pracy pracowników tutejszego ZGKIM, PZW jeżeli jest zarządcą tego terenu powinno samo zadbać o stan tego środowiska nie licząc na postronne osoby, natomiast miejsce wypływu nie znajduje się w środku miejscowości przy głównej drodze tylko na peryferiach miasta przy wylocie podrzędnej drogi.Tworzenie wydumanych sensacji, a nie rzetelne dziennikarstwoData dodania komentarza: 27.06.2024, 20:26Źródło komentarza: Staw zatruty ściekami
Reklama
Reklama