Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklamahttp://transport-augustyn.pl/
czwartek, 21 listopada 2024 21:50
Przeczytaj:
Reklama https://www.facebook.com/profile.php?id=100031786016437
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Komisja konkursowa odwiedziła Górki

Małe Muzeum Goreckie zostało zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu „Piękna Wieś Opolska”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, w kategorii najlepszy projekt odnowy wsi. W ostatnim czasie miejscowość wizytowali członkowie komisji konkursowej.
Komisja konkursowa odwiedziła Górki

Autor: sołectwo Górki

Chcą promować muzeum
Celem konkursu „Piękna Wieś Opolska” jest promowanie aktywnych społeczności wiejskich oraz najciekawszych projektów realizowanych przez mieszkańców wsi. Przedsięwzięcie odbywa się już po raz 25. Mieszkańcy Górek uznali, że warto pochwalić się lokalną placówką muzealną. Postanowili pokazać wyjątkowość tego miejsca i jego wartość dla dziedzictwa Opolszczyzny. 

- Jako rada sołecka oraz stowarzyszenie chcieliśmy przybliżyć okoliczności powstawania tego miejsca – mówi sołtys Justyna Szmechta. - Drugi powód to pokazanie członkom komisji, czym Małe Muzeum Goreckie jest dla mieszkańców wsi oraz gminy Prószków. Odwiedza nas wiele osób z naszego kraju jak i z zagranicy. Wszyscy są zachwyceni zebranymi tu eksponatami. Muzeum to nasza lokalna perełka i trzeba się o nią troszczyć. Ono uczy pokory, ponieważ tutaj można zobaczyć, jak ludzie kiedyś ciężko pracowali. 

Zatrzymać na chwilę czas 
Małe Muzeum Goreckie funkcjonuje od września 2015 roku. Inicjatorem powołania tej placówki był Stanisław Lachnik. Mieszkańca Górek zawsze interesowały stare przedmioty. Zależało mu na tym, aby te artefakty, przypominające jak wyglądało kiedyś życie, nie zostały zniszczone.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 18 sierpnia - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:29Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:26Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: KokoTreść komentarza: No i....sprawa ucichła...🤷‍♀️Data dodania komentarza: 26.09.2024, 18:23Źródło komentarza: Dramatyczne odkrycie w Suchym Borze: zwłoki znaleziono w lesieAutor komentarza: GCTreść komentarza: Ważna jednostka w systemie Ratownictawa i Ochrony PPOŻ. Oddani Strażacy z szefem Teodorem na czele. Trzeba im pomócData dodania komentarza: 18.08.2024, 23:23Źródło komentarza: Zbierają na nowy wózAutor komentarza: AnonimTreść komentarza: Skąd on miał młotek? Jeśli przyniósł ze sobą to musiał tam iść z zamiarem zabicia..Data dodania komentarza: 30.07.2024, 00:00Źródło komentarza: Zabił prostytutkę młotkiem i uciekłAutor komentarza: tulowiczaninTreść komentarza: Proponuję zapoznać się z faktami, sprawa została nagłośniona na FB, i wyjaśniona w ciągu 1 dnia dzięki wytężonej pracy pracowników tutejszego ZGKIM, PZW jeżeli jest zarządcą tego terenu powinno samo zadbać o stan tego środowiska nie licząc na postronne osoby, natomiast miejsce wypływu nie znajduje się w środku miejscowości przy głównej drodze tylko na peryferiach miasta przy wylocie podrzędnej drogi.Tworzenie wydumanych sensacji, a nie rzetelne dziennikarstwoData dodania komentarza: 27.06.2024, 20:26Źródło komentarza: Staw zatruty ściekami
Reklama
Reklama