Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 23:51
Przeczytaj:
Reklama https://www.facebook.com/people/Autolux/100089368071233/
Reklama http://www.isdmsolution.pl/

Zatrzymać czas

Przemysław Ślusarczyk wspólnie z członkiniami zespołu „Ligockie Wrzosy” zakończył realizację swojego kolejnego, artystycznego przedsięwzięcia. Jest ono tematycznie związane z szeroko rozumianym dziedzictwem kulturowym oraz historycznym wsi Ligota Prószkowska. Powstał dźwiękowy kalendarz, który znajduje się na stronie internetowej www.czteryporyroku.slusarczyk.eu.
Zatrzymać czas

Źródło: Przemysław Ślusarczyk

Stypendia Marszałkowskie Talenty przyznawane są w trzech kategoriach: na przedsięwzięcia związane z twórczością artystyczną w takich dziedzinach, jak muzyka, sztuki wizualne, taniec, literatura, teatr, film czy twórczość ludowa. Można też zdobyć finansowe wsparcie na działania, dotyczące upowszechniania kultury w dziedzinie edukacji i animacji kulturalnej oraz na przedsięwzięcia związane z opieką nad zabytkami. Tegoroczny budżet przedsięwzięcia zamknął się w kwocie 380 tys. zł. Każdy z pięćdziesięciu stypendystów otrzymał 7600 zł. W tej grupie znalazł się również dyrygent Ligockich Wrzosów Przemysław Ślusarczyk. 

Warto podkreślić, że artysta już po raz czwarty zdobył w drodze konkursu stypendium marszałka województwa opolskiego „Marszałkowskie Talenty 2024”. Podobnie jak w zeszłym roku w kategorii „twórczość ludowa’”. Tytuł stypendialnej pracy to „Ligockie pory roku – dźwiękowy kalendarz”. Jest on kontynuacją – rozszerzeniem „Ligockiego repozytorium pieśni ludowej”. Przemysław Ślusarczyk realizował to artystyczne przedsięwzięcie w ramach ubiegłorocznego stypendium we współpracy z „Ligockimi Wrzosami”.

Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z  18 lipca - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:29Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:26Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: KokoTreść komentarza: No i....sprawa ucichła...🤷‍♀️Data dodania komentarza: 26.09.2024, 18:23Źródło komentarza: Dramatyczne odkrycie w Suchym Borze: zwłoki znaleziono w lesieAutor komentarza: GCTreść komentarza: Ważna jednostka w systemie Ratownictawa i Ochrony PPOŻ. Oddani Strażacy z szefem Teodorem na czele. Trzeba im pomócData dodania komentarza: 18.08.2024, 23:23Źródło komentarza: Zbierają na nowy wózAutor komentarza: AnonimTreść komentarza: Skąd on miał młotek? Jeśli przyniósł ze sobą to musiał tam iść z zamiarem zabicia..Data dodania komentarza: 30.07.2024, 00:00Źródło komentarza: Zabił prostytutkę młotkiem i uciekłAutor komentarza: tulowiczaninTreść komentarza: Proponuję zapoznać się z faktami, sprawa została nagłośniona na FB, i wyjaśniona w ciągu 1 dnia dzięki wytężonej pracy pracowników tutejszego ZGKIM, PZW jeżeli jest zarządcą tego terenu powinno samo zadbać o stan tego środowiska nie licząc na postronne osoby, natomiast miejsce wypływu nie znajduje się w środku miejscowości przy głównej drodze tylko na peryferiach miasta przy wylocie podrzędnej drogi.Tworzenie wydumanych sensacji, a nie rzetelne dziennikarstwoData dodania komentarza: 27.06.2024, 20:26Źródło komentarza: Staw zatruty ściekami
Reklama
Reklama