Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 12:51
Przeczytaj:
Reklama https://www.facebook.com/people/Autolux/100089368071233/
Reklama https://www.wirtualnaprosperita.pl/

Wielka troska o zabytki

Gminna ochrona zabytków w Opolu – rozpoczyna się kolejna edycja programu, który obejmuje okres 2024 – 2027. W jego ramach realizowane będą zadania związane m.in. z miejskimi mostami znajdującymi się w centrum, zabytkowymi cmentarzami oraz terenami zielonymi.
Wielka troska o zabytki

Źródło: Czas na Opole

Program w tej chwili poddany jest konsultacjom społecznym które potrwają do 14 czerwca. 

- Jako miasto Opole zaproponowaliśmy szereg zadań, które będą służyły ochronie dziedzictwa kulturowego naszego miasta, ochronie zabytków – mówi naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Opola Magdalena Matyjaszek. – Są to zadania dotyczące zarówno zabytkowej „tkanki miejskiej” jak też zadania związane z edukacją, upowszechnianiem wiedzy o naszym dziedzictwie kulturowym.

Program zawiera szereg konkretnych działań, które zostaną wykonane. Jednym z nich jest zakończona już inwestycja przebudowy fontanny multimedialnej na stawku Barlickiego. Warto dodać, że fontanna ta znajduje się w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej. Wszelkie działania przy tym remoncie były więc uzgadniane z wojewódzkim opolskim konserwatorem zabytków. 

Dwa zadania tego programu dotyczą renowacji opolskich mostów nad kanałem Młynówka, w ciągu ulic Katedralnej oraz Zamkowej. Obiekty przejdą konserwację z zaleceniami wojewódzkiego konserwatora zabytków. 

Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z  20 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:29Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:26Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: KokoTreść komentarza: No i....sprawa ucichła...🤷‍♀️Data dodania komentarza: 26.09.2024, 18:23Źródło komentarza: Dramatyczne odkrycie w Suchym Borze: zwłoki znaleziono w lesieAutor komentarza: GCTreść komentarza: Ważna jednostka w systemie Ratownictawa i Ochrony PPOŻ. Oddani Strażacy z szefem Teodorem na czele. Trzeba im pomócData dodania komentarza: 18.08.2024, 23:23Źródło komentarza: Zbierają na nowy wózAutor komentarza: AnonimTreść komentarza: Skąd on miał młotek? Jeśli przyniósł ze sobą to musiał tam iść z zamiarem zabicia..Data dodania komentarza: 30.07.2024, 00:00Źródło komentarza: Zabił prostytutkę młotkiem i uciekłAutor komentarza: tulowiczaninTreść komentarza: Proponuję zapoznać się z faktami, sprawa została nagłośniona na FB, i wyjaśniona w ciągu 1 dnia dzięki wytężonej pracy pracowników tutejszego ZGKIM, PZW jeżeli jest zarządcą tego terenu powinno samo zadbać o stan tego środowiska nie licząc na postronne osoby, natomiast miejsce wypływu nie znajduje się w środku miejscowości przy głównej drodze tylko na peryferiach miasta przy wylocie podrzędnej drogi.Tworzenie wydumanych sensacji, a nie rzetelne dziennikarstwoData dodania komentarza: 27.06.2024, 20:26Źródło komentarza: Staw zatruty ściekami
Reklama
Reklama