Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 00:51
Przeczytaj:
Reklama https://www.facebook.com/profile.php?id=100031786016437
Reklama https://www.wirtualnaprosperita.pl/

Dzielimy się obowiązkami

Z Łucją Furman, prezesem Stowarzyszenia „Nasz Grodziec”, rozmawia Michał Wysowski.
Dzielimy się obowiązkami

- Od jak dawna istnieje stowarzyszenie i jakie są jego główne działania?

- Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” powstało w 2005 roku, a od 2008 roku funkcjonuje jako organizacja pożytku publicznego. Od chwili założenia do dzisiaj nasze stowarzyszenie przeszło wiele zmian. Niezmienne pozostają jednak między innymi inicjowanie działań mogących przyczynić się do rozwoju wsi oraz propagowanie informacji na temat historii, teraźniejszości i przyszłości Grodźca. 

- Jaki wpływ miały dotychczasowe działania podejmowane przez stowarzyszenie na rozwój Grodźca?

- Jednym ze sposobów na realizację celów statutowych naszej organizacji jest opracowanie strategii rozwoju wsi Grodziec i pozyskanie środków na jej realizację. Strategia, która powstała w 2008 roku, była opracowana na lata 2009-2020. Wiele z celów, na jakie wskazywał ten dokument, zostało zrealizowane, są to między innymi: zagospodarowanie terenu w centrum wsi, funkcjonowanie świetlicy wiejskiej, organizowanie zajęć dla dzieci i młodzieży czy wycieczki rowerowe. Sporo celów zostało jednak do zrealizowania. Pojawiły się też nowe potrzeby rozwoju. Od pewnego czasu pracujemy nad aktualizacją owej strategii i dostosowaniem jej do dzisiejszych potrzeb i planów na najbliższe lata. Myślę też, że działalność stowarzyszenia ma niemałe znaczenie w organizacji życia kulturalnego wsi i integrowaniu jej społeczności wokół wspólnie realizowanych przedsięwzięć.

- Jakie zadania udało się Państwu zrealizować w minionym roku, czy są też takie, z których trzeba było zrezygnować?

Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 23 marca - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:29Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:26Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: KokoTreść komentarza: No i....sprawa ucichła...🤷‍♀️Data dodania komentarza: 26.09.2024, 18:23Źródło komentarza: Dramatyczne odkrycie w Suchym Borze: zwłoki znaleziono w lesieAutor komentarza: GCTreść komentarza: Ważna jednostka w systemie Ratownictawa i Ochrony PPOŻ. Oddani Strażacy z szefem Teodorem na czele. Trzeba im pomócData dodania komentarza: 18.08.2024, 23:23Źródło komentarza: Zbierają na nowy wózAutor komentarza: AnonimTreść komentarza: Skąd on miał młotek? Jeśli przyniósł ze sobą to musiał tam iść z zamiarem zabicia..Data dodania komentarza: 30.07.2024, 00:00Źródło komentarza: Zabił prostytutkę młotkiem i uciekłAutor komentarza: tulowiczaninTreść komentarza: Proponuję zapoznać się z faktami, sprawa została nagłośniona na FB, i wyjaśniona w ciągu 1 dnia dzięki wytężonej pracy pracowników tutejszego ZGKIM, PZW jeżeli jest zarządcą tego terenu powinno samo zadbać o stan tego środowiska nie licząc na postronne osoby, natomiast miejsce wypływu nie znajduje się w środku miejscowości przy głównej drodze tylko na peryferiach miasta przy wylocie podrzędnej drogi.Tworzenie wydumanych sensacji, a nie rzetelne dziennikarstwoData dodania komentarza: 27.06.2024, 20:26Źródło komentarza: Staw zatruty ściekami
Reklama
Reklama