Okulary testowali ostatnio szóstoklasiści. Jeszcze przed świętami zwiedzili wirtualnie świąteczne jarmarki w różnych miejscach świata, a lada moment wybiorą się w wirtualną podróż do Londynu.
Mogą też w ten sposób poznawać mity greckie w Atenach, dzieje Cesarstwa Rzymskiego w Koloseum, mogą odbyć podróż po Układzie Słonecznym, przenieść się w tropikalny świat dzikich zwierząt albo wydrukować szkielet człowieka w 3D. To tylko kilka przykładów z szerokiego wachlarza możliwości, jakie daje sprzęt, który trafił do Zespołu Szkół w Niemodlinie w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.
Jest to program edukacyjny realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem programu jest rozwijanie u uczniów szkół podstawowych kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Szkołom pomaga on uatrakcyjnić lekcje i sposób przekazywania wiedzy, otwiera przed nauczycielami i uczniami nowe możliwości, a także wspiera rozwój talentów i pasji.
Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 19 stycznia - e-wydanie dostępne tutaj.
Napisz komentarz
Komentarze