Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 06:23
Przeczytaj:
Reklama https://www.facebook.com/people/Autolux/100089368071233/
Reklama https://www.wirtualnaprosperita.pl/

Wzrosty, spadki, trendy i budowlane osobliwości

Rozmowa z Anną Hałendą, naczelnikiem Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Opolu.
Wzrosty, spadki, trendy i budowlane osobliwości

- Połowa roku to czas, kiedy samorządy przedstawiają raporty ze swojej działalności za poprzedni rok. Na potrzeby raportu o stanie Powiatu Opolskiego również Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska, podobnie jak inne wydziały i jednostki powiatowe, przygotował informacje, na podstawie których można zaobserwować określone tendencje, wzrosty czy spadki. Dziś skupimy się na sprawach z zakresu budownictwa. Było ich więcej czy mniej?

- Z całą pewnością w ubiegłym roku nastąpił wzrost - i to znaczny - spraw rozpatrywanych przez nasz wydział. Było ich ponad sześć tysięcy, na jednego pracownika przypadło średnio ponad pół tysiąca spraw. To jest bardzo dużo, ale mam świetny zespół współpracowników i ogromnie im dziękuję za ogrom pracy. A trzeba pamiętać, że wpływają do nas sprawy różnego kalibru - od zwykłego zgłoszenia na postawienie wiaty, po pozwolenie na rozbudowę zakładu produkcyjnego, przebudowy, remonty i budowy dróg czy obiektów mostowych, gdzie same projekty, które trzeba sprawdzić, to tony dokumentów.

- Gdzie na terenie powiatu odnotowaliście większą liczbę wydawanych pozwoleń?

- Na pewno w gminie Turawa, gdzie - jak nietrudno się domyślić - ma to związek z rozwojem ruchu turystycznego i infrastruktury turystycznej, wzrost budownictwa mieszkaniowego nastąpił w roku ubiegłym w gminie Ozimek. A jeśli mowa o większych inwestycjach, warto pamiętać również o zadaniach, w przeważającej części drogowych, realizowanych przez Powiat Opolski.

- A jeśli mowa o budownictwie mieszkaniowym, czy da się zauważyć jakieś zmiany?

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 14 lipca - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:29Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:26Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: KokoTreść komentarza: No i....sprawa ucichła...🤷‍♀️Data dodania komentarza: 26.09.2024, 18:23Źródło komentarza: Dramatyczne odkrycie w Suchym Borze: zwłoki znaleziono w lesieAutor komentarza: GCTreść komentarza: Ważna jednostka w systemie Ratownictawa i Ochrony PPOŻ. Oddani Strażacy z szefem Teodorem na czele. Trzeba im pomócData dodania komentarza: 18.08.2024, 23:23Źródło komentarza: Zbierają na nowy wózAutor komentarza: AnonimTreść komentarza: Skąd on miał młotek? Jeśli przyniósł ze sobą to musiał tam iść z zamiarem zabicia..Data dodania komentarza: 30.07.2024, 00:00Źródło komentarza: Zabił prostytutkę młotkiem i uciekłAutor komentarza: tulowiczaninTreść komentarza: Proponuję zapoznać się z faktami, sprawa została nagłośniona na FB, i wyjaśniona w ciągu 1 dnia dzięki wytężonej pracy pracowników tutejszego ZGKIM, PZW jeżeli jest zarządcą tego terenu powinno samo zadbać o stan tego środowiska nie licząc na postronne osoby, natomiast miejsce wypływu nie znajduje się w środku miejscowości przy głównej drodze tylko na peryferiach miasta przy wylocie podrzędnej drogi.Tworzenie wydumanych sensacji, a nie rzetelne dziennikarstwoData dodania komentarza: 27.06.2024, 20:26Źródło komentarza: Staw zatruty ściekami
Reklama
Reklama