Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 11:40
Przeczytaj:
Reklama https://www.facebook.com/people/Autolux/100089368071233/
Reklama https://www.bskrapkowice.pl/

Od 25 lat śpiewają Panu

W Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach odbył się XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej „Dobrze jest śpiewać naszemu Panu”. Tegoroczną edycję połączono z uroczystą urodzinową galą. „Tygodnik Ziemi Opolskiej” objął wydarzenie patronatem medialnym.
Od 25 lat śpiewają Panu

Źródło: SOK Komprachcice

Głównym organizatorem wydarzenia był Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach. XXV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej „Dobrze jest śpiewać naszemu Panu” odbył się m.in pod patronatem honorowym biskupa opolskiego Andrzeja Czai, starosty powiatu opolskiego Henryka Lakwy, wójta gminy Leonarda Pietruszki. W realizację tego artystycznego przedsięwzięcia zaangażowało się też Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Historia przeglądu piosenki religijnej związana jest z komprachcickim zespołem Attonare. Jego członkowie często brali udział w festiwalach religijnych. Wtedy narodził się pomysł, że takie wydarzenie można zorganizować w ich gminie. Warto podkreślić, że Samorządowy Ośrodek Kultury jest placówką, która słynie z tego rodzaju inicjatyw artystycznych, jednak organizatorzy podkreślają, że Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej „Dobrze jest śpiewać naszemu Panu” ma dla nich szczególne znaczenie.

- Jest on najstarszym wydarzeniem festiwalowym organizowanym w gminie – wyjaśnia dyrektor SOK-u w Komprachcicach Renata Gliniorz. – Pierwsza edycja odbyła się w czasach, kiedy jeszcze nie kierowałam placówką. Na początku nasz przegląd miał gminny zasięg, potem powiatowy i wojewódzki. Z czasem zaczęli do nas przyjeżdżać soliści oraz zespoły z całej Polski. W niektórych edycjach brały udział zespoły z Czech. 

Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 12 października - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:29Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: Antonina ŻabaTreść komentarza: Według ksiąg parafialnych w Kamieniu Śląskim w Miedzianej, w początkowych latach jej istnienia, mieszkała tylko jedna rodzina ewangelicka, JedzikowieData dodania komentarza: 14.10.2024, 19:26Źródło komentarza: Fryderycjańskie wsieAutor komentarza: KokoTreść komentarza: No i....sprawa ucichła...🤷‍♀️Data dodania komentarza: 26.09.2024, 18:23Źródło komentarza: Dramatyczne odkrycie w Suchym Borze: zwłoki znaleziono w lesieAutor komentarza: GCTreść komentarza: Ważna jednostka w systemie Ratownictawa i Ochrony PPOŻ. Oddani Strażacy z szefem Teodorem na czele. Trzeba im pomócData dodania komentarza: 18.08.2024, 23:23Źródło komentarza: Zbierają na nowy wózAutor komentarza: AnonimTreść komentarza: Skąd on miał młotek? Jeśli przyniósł ze sobą to musiał tam iść z zamiarem zabicia..Data dodania komentarza: 30.07.2024, 00:00Źródło komentarza: Zabił prostytutkę młotkiem i uciekłAutor komentarza: tulowiczaninTreść komentarza: Proponuję zapoznać się z faktami, sprawa została nagłośniona na FB, i wyjaśniona w ciągu 1 dnia dzięki wytężonej pracy pracowników tutejszego ZGKIM, PZW jeżeli jest zarządcą tego terenu powinno samo zadbać o stan tego środowiska nie licząc na postronne osoby, natomiast miejsce wypływu nie znajduje się w środku miejscowości przy głównej drodze tylko na peryferiach miasta przy wylocie podrzędnej drogi.Tworzenie wydumanych sensacji, a nie rzetelne dziennikarstwoData dodania komentarza: 27.06.2024, 20:26Źródło komentarza: Staw zatruty ściekami
Reklama
Reklama