Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 kwietnia 2024 13:14
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.bskrapkowice.pl/
Reklama APN PRACA

To była pracowita kadencja

Podczas minionej kadencji samorządowej powiat opolski koncentrował się na inwestycjach drogowych i dużych projektach. Jeden z nich nazwany przez media cyfrową rewolucją w geodezji wprowadził ogromne zmiany w dostępie do danych geodezyjnych, kilkanaście e-usług i możliwość załatwiania spraw bez wychodzenia z domu dla każdego mieszkańca nie tylko powiatu, ale województwa, dla wielu branż, w tym geodetów, projektantów i inwestorów. Drugi to projekt budowy ścieżek rowerowych na terenie siedmiu gmin w powiecie opolskim.
To była pracowita kadencja

Źródło: powiat opolski

Rok 2019 upłynął pod znakiem realizacji tych dwóch dużych projektów i inwestycji drogowych. Najważniejsze to: przebudowa  ulicy Klepacz w Starych Siołkowicach i ulicy Spórackiej w Krasiejowie czy budowa kanalizacji deszczowej między innymi w Masowie i Osinach. Równolegle wykonywano mniejsze remonty i naprawy dróg, składając wnioski o dofinansowania na kolejne. Nikt nie spodziewał się, że do trudności z jakimi borykają się samorządy dojdzie… Covid-19.

Mimo pandemii

Rok 2020 był dla wszystkich samorządów wyjątkowy i trudny ze względu na to, na co nikt z nas nie był przygotowany. Mowa o pandemii.

- Pierwszy szok, zamykanie urzędów, urzędy zamknięte, ale wszystko mimo trudności musi działać normalnie - wspomina opolski starosta Henryk Lakwa. - Mimo trudności udało nam się wtedy utrzymać wyższy niż w 2019 roku poziom wydatków na inwestycje, głównie drogowe. Za sprawą cięć i przesunięć wykrojono z budżetu 1,2 mln zł na walkę z pandemią, głównie na zakup aparatury dla szpitali i środki ochronne. Bywało, że wirus wymusił nieplanowane przerwy, ale partnerskie projekty i inwestycje drogowe, między innymi na odcinku Skarbiszowice-Tułowice, drugi etap w Starych Siołkowicach, w Węgrach, Magnuszowicach, Łubnianach i Raszowej szły zgodnie z planem. 

Uwaga! To tylko fragment artykułu. Zanim skomentujesz przeczytaj całość w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 21 marca - e-wydanie dostępne tutaj.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
News will be here
KOMENTARZE
Autor komentarza: kibickaTreść komentarza: Brawo ! Jesteśmy z Was dumni !Data dodania komentarza: 18.04.2024, 17:16Źródło komentarza: Dąbrowianki zakończyły sezonAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: małe dzieci do picia dostały cukier super organizatorzyData dodania komentarza: 19.03.2024, 18:36Źródło komentarza: Wiedzą jak zapobiegać pożaromAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: Czas przywrócić mokradła w Holandii, a także należy oddać morzu co morskie a osuszane non stop. Dość hipokryzji Polska ma zalać ziemie rolna u siebie co zaleją HolendrzyData dodania komentarza: 06.03.2024, 15:21Źródło komentarza: Mokradła w służbie ochrony klimatu i nas samych…Autor komentarza: Piotr michalskiTreść komentarza: Dlaczego Gmina Ozimek nie organizuje spotkania z jubilatami 50 lat MałżeństwaData dodania komentarza: 25.02.2024, 17:30Źródło komentarza: Świąteczne wydarzenia kulturalne w Gminie OzimekAutor komentarza: AntoniTreść komentarza: a nie lepiej wpuścić Koleje Dolnośląskie na tą trasę? Zobaczcie, że KD w miarę dobrze sobie radząData dodania komentarza: 22.02.2024, 18:38Źródło komentarza: Czy wystarczy pieniędzy na nowe szynobusy?Autor komentarza: AntoniTreść komentarza: przecież dopłaty do produkcji rolnej to w dużym skrócie "łapówka" od unii europejskiej dla rolników aby siedzieli cicho - coś chyba brukselce poszło nie tak, że w całej unii rolnicy się jednoczą. Czy rolnicy spowodują upadek unii? Oby bo tzw. polityka klimatyczna to ściek bzdur i kłamstw.Data dodania komentarza: 08.02.2024, 03:59Źródło komentarza: To będzie długi protest
Reklama
News will be here
Reklama